Načítám...

Průzkum mezi elektroprojektantySestavování a programování Generátoru technických zpráv je v plném proudu!

Což je na jednu stranu dobře, že je projekt v pohybu, na druhou stranu je to neskutečně náročné. Přemýšlet nad všemi možnými generovacími podmínkami, vymyslet jak všechny ty texty skládat dohromady, dávat dohromady návaznosti, které pak co ovlivňují, vymyslet jak co vlastně citovat, zkoušet jak by co vlastně mělo a mohlo fungovat. K tomu se řeší návaznosti na databáze ČSN, vlastní generování výstupů, šablony, styly a formátování, atd.
No je toho až nad hlavu.

 

Nicméně v předstihu bychom Vás ve věci technických zpráv chtěli požádat o podporu našeho úsilí 10 minutami Vašeho času. Jak? Spustili jsme v této souvislosti průzkum mezi elektroprojektanty, který bude aktivní do 7. 7. 2019 (včetně). Zajímal by nás Váš názor, stejně jako to, co projektujete.

Dotazník je na 10 stranách, měl by zabrat jen cca 5-10 minut.

Zde je odkaz do dotazníkového průzkumu.

 

Máte-li ve svém okolí další projektanty elektro (autorizované i neautorizované), budeme rádi za šíření odkazu na tento dotazník. Po skončení ankety zde samozřejmě rád (anonymně) zveřejním výsledky.
Sám jsem na ně velmi zvědav.

Díky

 

 

 

PS: Krom poděkování za čas věnovaný dotazníku Vám mohu přinést i slevu 300,- Kč na následující školení pro projektanty v květnu a červnu 2019 – při objednávce stačí zadat promo kód janhlavaty.cz“ (bez uvozovek, bez www):

Opatření plynoucí z vnějších vlivů

Úvod do projektování elektroinstalací

Nové legislativní a technické požadavky pro projektanty elektro 2019

Další malé poděkování pak čeká pro některé odvážlivce i na konci dotazníku.
2 komentáře: “Průzkum mezi elektroprojektanty”

 1. Ondřej napsal:

  Dobrý den pane Hlavatý,

  děkuji Vám za Vaše články. Bylo by možné se v nějakém dalším blogu podívat na projekční činnost v programu EPLAN. A dále kde sledujete změny v legislativě.

  Děkuji.

  • Jan Hlavatý napsal:

   Dobrý den

   Změny v legislativě je sledovat poměrně jednoduché na http://www.zakonyprolidi.cz. Jednak jsou tam zobrazována aktuální znění (tj. včetně novel, viz vždy záložka historie; tj. hned i poznáte, zdali předpis byl či nebyl novelizován). Navíc pokud nějaký předpis přestane platit, tak zčervená, a hned v úvodu u jeho data zrušení máte i odkaz na předpis nový, který jej nahradil (zkuste si třeba 11/2002). Třetí obrovská výhoda je záložka souvislosti, kde jsou vypsány návaznosti (který předpis provádí, anebo kterými předpisy je prováděn). No a v neposlední řadě je obrovskou výhodou, že jdou externě odkazovat konkrétní odstavce (viz odkazy zde na blogu). To samé pak existuje i ve slovenské verzi jako http://www.zakonypreludi.sk.

   S tím ePLANem máte na mysli něco konkrétního? Co bych si pod tím měl představit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

11 + 7 =Další články

15. 4. 2019 Jan Hlavatý

Sestavování a programování Generátoru technických zpráv je v plném proudu! Což je na jednu stranu dobře, že je projekt v pohybu, na druhou stranu je to neskutečně náročné. Přemýšlet nad všemi možnými generovacími podmínkami, vymyslet jak všechny ty texty skládat dohromady, dávat dohromady návaznosti, které pak co ovlivňují, vymyslet jak co vlastně citovat, zkoušet jak […]


Číst více21. 3. 2019 Jan Hlavatý

V projektech a v praxi bývá sem tam vidět snaha sdružovat vývody za společné proudové chrániče. K tomu se vedou sáhodlouhé diskuse, zdali to je či není možné. Vedle toho stojí častá neznalost projektantů, a snaha zhotovitelů šetřit kde to jen jde; „ať to stojí co to stojí“. Co na to předpisy a normy? vyhláška č. […]


Číst více9. 3. 2019 Jan Hlavatý

Občas mi chodí dotazy, jak začít projektovat ve zdravotnictví? Tak mě napadlo, že by nebylo od věci k tomu sepsat pár základních postřehů. Zásadní otázkou vždy je, čím začít, protože z aktuální normy ČSN 33 2000-7-710 se toho neznalý příliš nedozví. Proto vždycky jako první doporučuji si podrobně nastudovat starou zrušenou ČSN 33 2140, a […]


Číst víceWebdesign © 2018 David Jindra