Načítám...

Na volné noze: Pasti, pasti, pastičky




Dostala se ke mě poptávka.
Profesionálně vypadající poptávka.

Prý projekt nemocnice v Laosu.
Společnost se sídlem na Praze 1, kanceláře v Havlíčkově Brodě.

Naše společnost se společně s partnerskou organizací XXXXX podílí na připravě realizace projektu výstaby nového pavilonu nemocnice v hlavním městě Vientiane v části MEP (Mechanical Electrical Part), jejíž součástí je vypracování prováděcích projektových dokumentací a následná realizace samotného díla.
Za tímto účelem hledáme partnera – zodpovědného projektanta pro koordinaci a samotné vypracování Prováděcí Projektové Dokumentace. Žádáme Vás tedy o vypracování cenové nabídky na Prováděcí Projektovou Dokumentaci v Anglickém jazyce v elektronické verzi.

Samozřejmě jsem si je reportem Cribis „proklepnul“.

Předmětné poptávající s.r.o. je od roku 2013 bez obratu.
50 % předmětného s.r.o. vlastní společnost sídlící v Londýně
Zbývajících 50 % s.r.o. vlastní anonymní vlastníci kmenových listů.

Když si do Google zadáte název té anglické společnosti, tak se dočtete, že Company Officer je češka. Když si v rejstříku vyjedete historii, tak se tam navíc míhají i společnosti z USA.

Neboli se založí Ltd. v Londýně a jejím prostřednictvím se pak založí s.r.o. v česku. Jednatel je nejprve někdo ze Slovenska, pak z USA, a posledním aktuálním je Čech z HavlBrodu. Druhá polovina vlastníků s.r.o. je pak zcela nedohledatelná, protože kmenové listy lze naprosto anonymně převádět z osoby na osobu. České s.r.o. pak nevykazuje žádný obrat …

… což je všechno dohromady skvělá startovní pozice pro vymáhání případných nezaplacených faktur. Nezapomínejte, že právo přeje bdělým, a že neznalost údajů zapsaných ve veřejných rejstřících neomlouvá.




Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *



Další články

19. 3. 2023 Jan Hlavatý

Poslední příspěvek o hardware pro projektování jsem vypustil bezmála před 10ti lety. Mezi tím jsem měl ještě jeden další rozepsaný cca 5 let zpátky, ale nepublikoval jsem jej. Kam se to tedy za těch 5-10 let všechno posunulo?   Procesor V roce 2014 jsem používal Intel i7-3770 (4 jádra + 4 virtuální, 8 MB cache, 3,4-3,9 GHz, […]


Číst více



18. 2. 2023 Jan Hlavatý

Před nějakou dobou jsem psal úvahy o tom, kam se bude vyvíjet obor projektování elektro. Byl jsem vedle jak ta jedle. Není tomu totiž ani půl roku nazpět, co došlo k zásadnímu zlomu. Zpřístupnění modelů umělé inteligence světu. Dnes se o ní mluví pomalu na každém rohu, ale podle mě si ještě jen málokdo uvědomuje, jaké může a bude mít […]


Číst více



31. 12. 2022 Jan Hlavatý

Jak bych charakterizoval rok 2022? Jako rok nastupující automatizace. A fotovoltaik. V automatizaci je asi nejmarkantnější rozdíl oproti všem předchozím letům v tom, že už existují běžně dostupné nástroje, které umí spoustu pracovních rutin automatizovat, a to i běžnému smrtelníkovi. Že už není nutno jak cvičená opice něco monotónně cvakat, ale že si lze vycvičit opici, která cvaká za […]


Číst více



Webdesign © 2018 David Jindra