Načítám...

Dobrý den
Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Příští týden bychom potřebovali začít kreslit …

Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Všeho nechte, budeme pro Vás mít bambilion projektů …

Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Přijeďte k nám na schůzku, abysme se mohli pobavit o případné spolupráci …

 

Kluci milí zlatí.

To si fakt myslíte, že projektanti elektro sedí s rukama v klíně a čekají, až někdo narychlo projde kurzem elektromontér fotovoltaickych systémů, aby pro něj mohl začí skákat, jak píská?

Obávám se, že asi budete mít trochu tvrdší střet s realitou.

 

 

 

PS: Neštěstí je, že je Vás tolik, že není týdne, kdy by se něco takového minimálně jednou neobjevilo. A schůzovat a kafíčkovat s každým, kdo si vzpomene, pak nedělám nic jiného. Tak víte co, mám návrh. Dělejme to jinak.

Ti co se ještě nikdy neobtěžovali ani poslat poptávku, tak pro ty schůzování zpoplatníme, ju? 2500,- plus případné cestovní náhrady plus DPH; předem.

Proč? Protože dlouhodobě to vypadá tak, že pro čtvrtinu poptávajících je “problém” spolupráce na dálku, druhá čtvrtina hledá někoho nejlevnějšího, a třetí čtvrtina jsou exoti s všemožnými nesmysly (jakože třeba “platit budeme až někdy”, “včera bylo pozdě”, “potřebujem napravit průser jiného projektanta”, “vy nám to nakreslíte, a my to vydáme pod svým jménem”, apod.). Takže si první v nabídce vyjasněme mantinely, a až pak případně schůzujme, ju?

Bude to OK?
2 komentáře: “Dobrý den”

 1. Jiří Novotný napsal:

  🙂 ještě je tady jedna skupina, těch největších zmrdů, udělejte nám dva, tři „modely“ co používáme dokola a my už si to budeme upravovat sami, prý, abychom Vás nezdržovali……no, jak ohleduplné!

  • Jan Hlavatý napsal:

   Tak to mě teď přistál v emailu ještě lepší, pomalu nepřekonatelný!

   Dobrý den,
   Tvořím projekty a stavební povolení jak na domy tak na fotovoltaické elektrárny, Ale nejsem elektrikář a potřebuji kolegu – pattnera, který mi pomuže se zapojením Fotovoltaických elektráren, ideálně který mii za domluvenou cenu nakreslí jednoduchý Plánek zapojení a já to potom překreslím v Autocadu do Projektu a předám klientovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Další články

19. 3. 2023 Jan Hlavatý

Poslední příspěvek o hardware pro projektování jsem vypustil bezmála před 10ti lety. Mezi tím jsem měl ještě jeden další rozepsaný cca 5 let zpátky, ale nepublikoval jsem jej. Kam se to tedy za těch 5-10 let všechno posunulo?   Procesor V roce 2014 jsem používal Intel i7-3770 (4 jádra + 4 virtuální, 8 MB cache, 3,4-3,9 GHz, […]


Číst více18. 2. 2023 Jan Hlavatý

Před nějakou dobou jsem psal úvahy o tom, kam se bude vyvíjet obor projektování elektro. Byl jsem vedle jak ta jedle. Není tomu totiž ani půl roku nazpět, co došlo k zásadnímu zlomu. Zpřístupnění modelů umělé inteligence světu. Dnes se o ní mluví pomalu na každém rohu, ale podle mě si ještě jen málokdo uvědomuje, jaké může a bude mít […]


Číst více31. 12. 2022 Jan Hlavatý

Jak bych charakterizoval rok 2022? Jako rok nastupující automatizace. A fotovoltaik. V automatizaci je asi nejmarkantnější rozdíl oproti všem předchozím letům v tom, že už existují běžně dostupné nástroje, které umí spoustu pracovních rutin automatizovat, a to i běžnému smrtelníkovi. Že už není nutno jak cvičená opice něco monotónně cvakat, ale že si lze vycvičit opici, která cvaká za […]


Číst víceWebdesign © 2018 David Jindra