Načítám...

Dobrý den
Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Příští týden bychom potřebovali začít kreslit …

Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Všeho nechte, budeme pro Vás mít bambilion projektů …

Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Přijeďte k nám na schůzku, abysme se mohli pobavit o případné spolupráci …

 

Kluci milí zlatí.

To si fakt myslíte, že projektanti elektro sedí s rukama v klíně a čekají, až někdo narychlo projde kurzem elektromontér fotovoltaickych systémů, aby pro něj mohl začí skákat, jak píská?

Obávám se, že asi budete mít trochu tvrdší střet s realitou.

 

 

 

PS: Neštěstí je, že je Vás tolik, že není týdne, kdy by se něco takového minimálně jednou neobjevilo. A schůzovat a kafíčkovat s každým, kdo si vzpomene, pak nedělám nic jiného. Tak víte co, mám návrh. Dělejme to jinak.

Ti co se ještě nikdy neobtěžovali ani poslat poptávku, tak pro ty schůzování zpoplatníme, ju? 2500,- plus případné cestovní náhrady plus DPH; předem.

Proč? Protože dlouhodobě to vypadá tak, že pro čtvrtinu poptávajících je “problém” spolupráce na dálku, druhá čtvrtina hledá někoho nejlevnějšího, a třetí čtvrtina jsou exoti s všemožnými nesmysly (jakože třeba “platit budeme až někdy”, “včera bylo pozdě”, “potřebujem napravit průser jiného projektanta”, “vy nám to nakreslíte, a my to vydáme pod svým jménem”, apod.). Takže si první v nabídce vyjasněme mantinely, a až pak případně schůzujme, ju?

Bude to OK?
2 komentáře: “Dobrý den”

 1. Jiří Novotný napsal:

  🙂 ještě je tady jedna skupina, těch největších zmrdů, udělejte nám dva, tři „modely“ co používáme dokola a my už si to budeme upravovat sami, prý, abychom Vás nezdržovali……no, jak ohleduplné!

  • Jan Hlavatý napsal:

   Tak to mě teď přistál v emailu ještě lepší, pomalu nepřekonatelný!

   Dobrý den,
   Tvořím projekty a stavební povolení jak na domy tak na fotovoltaické elektrárny, Ale nejsem elektrikář a potřebuji kolegu – pattnera, který mi pomuže se zapojením Fotovoltaických elektráren, ideálně který mii za domluvenou cenu nakreslí jednoduchý Plánek zapojení a já to potom překreslím v Autocadu do Projektu a předám klientovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Další články

22. 9. 2023 Jan Hlavatý

Chcete vidět smutnou realitu, jak to vypadá takřka při každé realizaci? Z: zhotovitel P: projektant V: výrobce   Přezbrojení stávajícího pole rozváděče Historka stará pár měsíců … Z: „Výrobce přístrojové vložky pro přezbrojení rozváděče nám říká, že to co jste navrhnul, udělat nejde; potřebuje se sejít na místě.“ P: „Co konkrétně prosím nejde, že je potřeba se […]


Číst více1. 9. 2023 Jan Hlavatý

Sem tam mi od začínajících projektantů přijde dotaz. Kde mám brát nějaké zákazníky? Neexistuje nějaký portál na získávání projektů pro freelancery? Rád bych začal projektovat, ale nevím, kde brát klienty. Kolik budu pro projektování potřebovat zákazníků? Nemám na to univerzální rady či odpovědi. Můžu maximálně pro inspiraci ukázat, co (ne)fungovalo mě samotnému. Když jsem v roce 2010 […]


Číst více8. 8. 2023 Jan Hlavatý

Po čase zase další občasník exotů, tentokráte z oblasti fotovoltaik. Aneb, na jaký kokotiny projektant v praxi naráží, čí za co je neustále drbán.   Proč máte v projektu okolo fotovoltaiky ochranné pásmo sedm metrů, když na panelech není vysoké napětí? Jiní projektanti dávají metr! (protože ochranné pásmo se neodvíjí od napětí na panelech, ale od napětí v místě […]


Číst víceWebdesign © 2018 David Jindra