Načítám...

Dobrý den


11. 8. 2022Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Příští týden bychom potřebovali začít kreslit …

Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Všeho nechte, budeme pro Vás mít bambilion projektů …

Dobrý den, jsme nová firma na fotovoltaiku, a hledáme projektanta.
Přijeďte k nám na schůzku, abysme se mohli pobavit o případné spolupráci …

 

Kluci milí zlatí.

To si fakt myslíte, že projektanti elektro sedí s rukama v klíně a čekají, až někdo narychlo projde kurzem elektromontér fotovoltaickych systémů, aby pro něj mohl začí skákat, jak píská?

Obávám se, že asi budete mít trochu tvrdší střet s realitou.

 

 

 

PS: Neštěstí je, že je Vás tolik, že není týdne, kdy by se něco takového minimálně jednou neobjevilo. A schůzovat a kafíčkovat s každým, kdo si vzpomene, pak nedělám nic jiného. Tak víte co, mám návrh. Dělejme to jinak.

Ti co se ještě nikdy neobtěžovali ani poslat poptávku, tak pro ty schůzování zpoplatníme, ju? 2500,- plus případné cestovní náhrady plus DPH; předem.

Proč? Protože dlouhodobě to vypadá tak, že pro čtvrtinu poptávajících je “problém” spolupráce na dálku, druhá čtvrtina hledá někoho nejlevnějšího, a třetí čtvrtina jsou exoti s všemožnými nesmysly (jakože třeba “platit budeme až někdy”, “včera bylo pozdě”, “potřebujem napravit průser jiného projektanta”, “vy nám to nakreslíte, a my to vydáme pod svým jménem”, apod.). Takže si první v nabídce vyjasněme mantinely, a až pak případně schůzujme, ju?

Bude to OK?
2 komentáře: “Dobrý den”

 1. Jiří Novotný napsal:

  🙂 ještě je tady jedna skupina, těch největších zmrdů, udělejte nám dva, tři „modely“ co používáme dokola a my už si to budeme upravovat sami, prý, abychom Vás nezdržovali……no, jak ohleduplné!

  • Jan Hlavatý napsal:

   Tak to mě teď přistál v emailu ještě lepší, pomalu nepřekonatelný!

   Dobrý den,
   Tvořím projekty a stavební povolení jak na domy tak na fotovoltaické elektrárny, Ale nejsem elektrikář a potřebuji kolegu – pattnera, který mi pomuže se zapojením Fotovoltaických elektráren, ideálně který mii za domluvenou cenu nakreslí jednoduchý Plánek zapojení a já to potom překreslím v Autocadu do Projektu a předám klientovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Další články

20. 5. 2024 Jan Hlavatý

Váš oblíbený nekonečný seriál na pokračování. Technické zprávy. Dlouhodobě mě fascinuje, na jaký hovadiny v nich člověk často narazí. Proč to tam projektanti píšou? „Aby tam aspoň něco bylo“? Aneb když už nevíme, co do technické zprávy psát, tak tam aspoň nakopírujeme hromadu nesouvisejícího balastu? Nesmrtelné Ctrl C/V? Nejspíš …   Z dokumentace pro stavební […]


Číst více10. 5. 2024 Jan Hlavatý

Celý slavný BIM se za elektro stále může jít bodnout. Posledního půl roku jsem si pro navrhování ochrany před bleskem velmi oblíbil jeden nástroj. Nástroj, ve kterém velmi jednoduše namodelujete řešený objekt, či snad do něj lze řešený objekt načíst i v IFC. A pak umožňuje velmi snadno vyřešit návrh ochrany před bleskem, protože zobrazuje ochranné prostory v závislosti na […]


Číst více12. 4. 2024 Jan Hlavatý

V roce 2020 jsem zde popisoval své dojmy ze zpracování prováděčky bytového domu v DDS-CAD verze 13; nejlepší bude začít tím původním příspěvkem. Následující text jsem nedávno obdržel od kolegy. Od kolegy, který zde už v roce 2019 popisoval své zkušenosti s projektováním elektro v Revitu. Nyní mi poslal své postřehy z projektování v DDS-CAD, tentokráte verze 19. Neboli máme možnost […]


Číst víceWebdesign © 2018 David Jindra